Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Ümraniye Masöz

  • Listed: 11 Ocak 2019 17:09

Description

Makalemize başlamadan önce Masajın yeri ve önemi tartışılmaz ancak her konuda olduğu gibi masajın da doğru ümraniye masöz tarafından eller vasıtasıyla ihtiyaç duyanlara ulaşması gerekiyor.

Öncelikle profesyonel masajın ne olduğunu iyi anlamak gerekiyor sonrasında da masaj uygulamasını alacağınız uzmanı seçebilirsiniz ki bu da son derece önemli bir konudur.

Siz, siz olun T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve bakanlıkça uluslararası geçerliliğe sahip 608 Saatlik eğitim belgesi olmayan masörlere yada masöz bayan lara masaj yaptırmayın çünkü bu eğitimi alan bir masör insan vücudunu, anatomiyi, masaj tekniklerini iyi bir şekilde öğrenmiş ve yeterince pratik yapmış demektir.

Masaj nedir?

Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yoğurma anlamına gelen “massein” sözcüklerinden türetilmiştir. Masaj; deri,  deri altı dokusu, kaslar , iç organlar, metabolizma dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Masajla, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak sistematik manipülasyonlarla organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Vücut yüzeyinde el, elektrik, su vb. aracılığı ile tedavi, bakım ve rahatlama sağlanır.

Ad Reference ID: 995c38a3854e47c

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.